الزامات فنی و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی دستگاه خودپرداز

ارائه خودپرداز با سوئیچ رایگان

الزامات فنی و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی دستگاه خودپرداز

راه اندازی دستگاه خودپرداز شامل یک سری قوانین و دستورالعمل هایی است که برای نصب و شروع به کار انواع دستگاه های خودپرداز در مکان های مختلف، اجرا می شوند.

نصب این دستگاه های بانکی برای تمام مشتریانی که برای خرید دستگاه خودپرداز اقدام کرده اند، لازم و ضروری است. مهم ترین نکته در انتخاب این مدل دستگاه ها، سازگار و هماهنگ بودن آن ها با نوع خدمات و نیاز مشتریان می باشد.

قیمت دستگاه خودپرداز به شدت تحت تأثیر نوسانات قیمت بازار قرار دارد ؛ بنابراین توصیه ما به شرکت های حقوقی یا افراد حقیقی که قصد دارند برای خرید خودپرداز اقدام کنند این است که پس از ارزیابی نوع کاربری دستگاه، با مشاوران و متخصصان این حوزه مشورت کرده و بودجه مناسبی را برای این کار ارائه دهند. شرکت “ویرا نگار پردازش“، یک مجموعه معتبر در زمینه فروش انواع دستگاه خودپرداز می باشد، به این ترتیب می توانید به راحتی از خدمات این شرکت بهره مند شوید.

ATM-installation

برای نصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز به چه لوازمی نیاز داریم؟

همانطور که می دانید دستگاه های خودپرداز، صرف نظر از اینکه در بانک نصب می شوند یا مکانی دیگر، نوعی دستگاه سنگین بانکداری محسوب می شوند؛ بنابراین برای نصب این مدل دستگاه ها به لوازم مخصوصی نیاز است که باید قبل از آغاز به نصب، آن ها را تهیه کرد. راه اندازی دستگاه خودپرداز حتماً باید توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه اجرا گردد. برای آشنایی با لوازم مورد نیاز برای نصب خودپرداز با ما همراه باشید.

برای راه اندازی دستگاه خودپرداز تجهیزاتی نیاز است که بدون آنها استفاده از دستگاه عملا غیرممکن است و عمر ATM را کاهش میدهد.

این الزمات شامل موارد زیر است:

  •  ارت الکترونیکی: ارت الکترونیکی وسیله ای است که با اتصال به زمین برای جلوگیری از افزایش الکتریسیته ساکن و تامین امنیت افراد و قطعات ATM ایجاد می شود.

  • یو پی اس: UPS دستگاه است که برای تغذیه تجهیزات در صورت قطع برق، محافظت از تجهیزات در مقابل افزایش یا کاهش های ناگهانی ولتاژ، محافظت در مقابل نویز، محافظت در مقابل بی ثباتی در فرکانس برق شهر استفاده می شود.

   roter-atm

  • دوربین مداربسته: از الزامات و قوانین اخذ سوییچ های بانکی نصب دورربین مداربسته در اطراف دستگاه جهت تامین امنیت و پیگیری های لازم است.

  • اینترنت: جهت اتصال ATM به شبکه بانکی داشتن مودم  ضروری است.

  • روتر یا توکن : سخت‌افزاری کوچک است که برای ورود کاربر یک سرویس رایانه‌ای به سامانه به‌کار می‌رود. توکن امنیتی برای اثبات هویت فرد برای دسترسی به حساب بانکی به صورت الکترونیکی استفاده می‌شود.

   atm-token

 • سطل و سایبان:  از الزامات تعیین شده توسط بانک جهت شناسایی و معرفی سوییچ نصبی بر رو دستگاه و جذب افراد و همچنین محافظت از محیط زیست میباشد. البته برای محافظت از عابربانک در مقابل عوامل محیطی ضروری است.

پیشنهاد ویرا به شما گارانتی دستگاه عابربانک است.

برای نصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز به چه نکاتی باید دقت کرد؟

پس از واگذاری دستگاه خودپرداز به افراد متقاضی، نوبت به آغاز مراحل نصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز در محل مورد نظر می رسد. انتخاب یک مکان مناسب برای نصب دستگاه، اهمیت بسیار زیادی دارد. خودپرداز باید در مکانی نصب شود که از محیط بیرون به راحتی قابل دسترسی نباشد.

الف- نوع سیم کشی در محل نصب خودپرداز

راه اندازی دستگاه خودپرداز دست دوم یا نو به برق کشی جریان متناوب نیاز دارد. این دستگاه باید حتی الامکان در نزدیکی یک منبع الکتریکی قرار داشته باشد. همواره دقت کنید که منبع تغذیه جریان برق خودپرداز نباید با هیچ وسیله دیگری مشترک باشد. اگر قرار است یک خط تلفن به دستگاه خودپرداز متصل کنید، این خط باید مستقل و اختصاصی باشد. نکته مهم دیگر در راه اندازی دستگاه خودپرداز، اتصال شبکه اینترنت به آن است. برای این کار، کابل شبکه باید اختصاصی بوده و به یک هاست و سِروِر قوی متصل باشد.

ب-وسعت و فضای کافی برای نصب دستگاه

برای راه اندازی دستگاه خودپرداز باید اطمینان حاصل کنید که اطراف دستگاه به اندازه کافی فضای آزاد وجود دارد. این عامل باعث سهولت کار با آن می شود. درآمد دستگاه خودپرداز از میزان کارمزدهایی است که برای دریافت کننده و پرداخت کننده محاسبه می شود بنابراین سعی کنید امنیت خودپرداز را از همه جوانب تأمین کنید.

شرکت “ویرا نگار پردازش” افتخار دارد انواع دستگاه های بانکداری نوین را با کیفیت بسیار عالی برای مشتریان فراهم می سازد. برای خرید دستگاه عابربانک و دریافت قیمت خودپرداز می توانید با این ویرا نگارپردازش تماس حاصل فرمایید.

نوشته شده توسط: شرکت ویرا نگار پردازش

3 دیدگاه‌ برای “الزامات فنی و تجهیزات ضروری جهت راه اندازی دستگاه خودپرداز”

دیدگاه‌ها بسته شده است.

Call Now Button
×