تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت

ارائه خودپرداز با سوئیچ رایگان

تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت

دستگاه خودپرداز (ATM) و دستگاه خود دریافت (VTM)، نوعی از تجهیزات بانکداری هستند که برای انجام تمام امور خدماتی بانکی، دریافت و پرداخت وجه نقد و قبوض، کاربرد گسترده ای در جوامع دارند.

در هر شهر یا روستا می توان یکی از انواع دستگاه خودپرداز بانکی را پیدا کرد. دستگاه های خودپرداز و خوددریافت، دو مدل متفاوت از تجهیزات پرداخت و دریافت وجه نقد هستند و عملکرد آن ها با یکدیگر فرق دارد.

همزمان با پیشرفت فناوری و روش های بانکداری نوین، وجود یک یا چند دستگاه های خودپرداز و خوددریافت برای بانک ها ضروری است.

این دستگاه موجب تسهیل عملیات بانکی می شوند و علاوه بر سرعت، دقت و امنیت، رضایتمندی مشتریان را نیز در پی دارند. اساس استفاده از هر دو دستگاه های خودپرداز و خوددریافت، داشتن کارت بانکی معتبر می باشد. برای آشنایی با خدمات این دو دستگاه، پیشنهاد می کنیم این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

vtm-vira

تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت

دستگاه خود دریافت چیست و چه خدماتی را به مشتریان ارائه می کند؟

امروزه تقریباً تمام افراد با دستگاه خودپرداز آشنا هستند. در راستای اهداف بانکداری نوین، دستگاه دیگری اخیراً مورد توجه مدیران بانک ها و مؤسسات مالی قرار گرفته است که تحت عنوان دستگاه خود دریافت شناخته می شود. اساس کار دستگاه خود دریافت، بسیار مشابه با دستگاه خودپرداز است اما در برخی از موارد با آن تفاوت دارد. تفاوت های دستگاه های خودپرداز و خوددریافت را در قسمت بعدی برای شما توضیح خواهیم داد.

دستگاه خوددریافت، دستگاهی است که مشتریان بانک ها می توانند تمام امور پرداختی وجه نقد را از طریق آن در مدت زمان کوتاه و با سرعت و امنیت بالا انجام دهند. برای استفاده از دستگاه خوددریافت، کاربران باید کارت ملی و کارت اعتباری در اختیار داشته باشند. این دستگاه، خدماتی نظیر واریز وجه نقد به حساب مشتریان، پرداخت قبوض، واریز مبلغ چک با عدد معین، دریافت صورتحساب و … را به کاربران ارائه می دهد.

به طور مثال اگر فردی قصد داشته باشد مقداری وجه نقد را به حساب شخص دیگری واریز کند، لازم نیست در صف های طولانی بانک منتظر بایستد و وقت خود را از دست بدهد؛ برای این کار کافی است با داشتن کارت اعتباری به دستگاه خوددریافت مراجعه کرده و پس از وارد کردن رمز کارت، وجه نقد را داخل محفظه مخصوص دریافت پول در دستگاه قرار دهد. پس از تأیید مبلغ و پایان عملیات، واریز وجه نقد با موفقیت انجام می شود.

دستگاه خود دریافت، یک  دستگاه ایده آل و کارآمد برای صرفه جویی در وقت می باشد.

vtm-viraATM

تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت

ویژگی ها و تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت چیست؟

مهم ترین تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خوددریافت، تفاوت در پرداخت و دریافت وجه نقد است. امکان واریز وجه نقد به حساب فردی دیگر با استفاده از دستگاه های خودپرداز وجود ندارد اما این عملیات به راحتی با یک دستگاه خوددریافت قابل انجام است. هر دو دستگاه، امکان چاپ رسید و صورتحساب را برای مشتریان فراهم می کنند. با استفاده از هر دو دستگاه های خودپرداز و خوددریافت می توان قبوض را پرداخت کرد و یا وجه نقد را از یک کارت بانکی به کارت دیگری انتقال داد.

در همین راستا و با شعار جلب رضایت مشتریان، شرکت “ویرا نگار پردازش” به عنوان یک مجموعه معتبر، دستگاه خودپرداز و دستگاه خوددریافت را با کیفیت بسیار بالا برای استفاده در بانک ها تأمین می نماید. برای دریافت قیمت دستگاه خودپرداز و قیمت دستگاه خوددریافت می توانید با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

نوشته شده توسط: شرکت ویرا نگار پردازش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه‌ برای “تفاوت دستگاه خودپرداز و دستگاه خود دریافت”

Call Now Button
×